Reklama
Reklama
Reklama
Biznes
30.09.2010

Jakość w cenie

Miniaturka
Centrum Biznesowo-Usługowe to najnowsza inwestycja spółki Własny Dom /Fot. Andrzej Pudrzyński

Spółki Własny Dom i Zakład Usług Komunalnych w Świeciu to kolejne firmy wytypowane przez naszych Czytelników do konkursu „Firma ze znakiem jakości”.

 

Spółka Własny Dom Janusza Królewicza i Krzysztofa Browińskiego jako pierwsza  spośród prywatnych firm w Świeciu zabrała się za zakrojone na dużą skalę inwestycje w budownictwo. W maju ubiegłego roku, na terenie dawnej jednostki wojskowej, oddano do użytku pierwszy blok, a we wrześniu drugi. W sumie 139 mieszkań o powierzchni od 35 do 98 m kw.

Własny Dom na tym nie poprzestał i dalej inwestuje w budownictwo. Tym razem jednak przeznaczone na usługi i handel. Na ukończeniu są prace przy budowie Centrum Biznesowo-Usługowego (1800 m kw. powierzchni użytkowej). Parter będą zajmowały m.in. bank i firma ubezpieczeniowa. W kondygnacji podziemnej znajdzie się centrum fitnessu, natomiast piętro będą zajmować biura.

- Wszystkie pomieszczenia mamy już wydzierżawione – mówi Krzysztof Browiński.

Do końca tego roku ma też powstać centrum handlowe Galeria Kościuszki, w budynku, gdzie w czasach istnienia jednostki, mieściła się sala sportowa.

- Każdy poziom będzie miał po 1000 m powierzchni. Na parterze będą jeden lub dwa większe sklepy. Natomiast na piętrze znajdzie lokalizację 18 mniejszych sklepów: odzieżowe, obuwnicze, ze sprzętem AGD, jubiler, księgarnia. W budynku zainstalujemy pierwsze w Świeciu ruchome schody – zapowiada Krzysztof Browiński.

Czytelnicy i kontrahenci, którzy wytypowali Własny Dom do naszego konkursu podkreślają profesjonalizm i wysoki standard w działaniach firmy.

- Teren dawnej jednostki wojskowej w ciągu ostatnich kilku lat zmienił się nie do poznania. Cieszy nas, że jest w tym także nasza zasługa – mówią Janusz Królewicz i Krzysztof Browiński.

Kolejna firma zgłoszona do konkursu to Zakład Usług Komunalnych. Przeciętnemu mieszkańcowi Świecia ZUK kojarzy się ze śmieciarkami opróżniającymi pojemniki i piaskarkami krążącymi zimą po ulicach miasta. To jednak nie jedyny zakres działalności.

- Zajmujemy się także wywozem nieczystości stałych i zwalczaniem skutków zimy, ale oprócz tego także oczyszczaniem ulic i placów oraz utrzymaniem i pielęgnacją terenów zielonych. Świadczymy również usługi transportowe i koparko-ładowarką – wylicza Krystian Dziedzic, inspektor do spraw oczyszczania i zieleni w ZUK.

Firma zaręcza, że jest dobrze przygotowana do tegorocznej zimy.

- Gromadzimy już sól i piach. Gdyby nawet śnieg spadł jutro, to jesteśmy gotowi do działania – Krystian Dziedzic.

Firma nie działa tylko w gminie Świecie.

- Jesteśmy obecni na terenie całego powiatu świeckiego oraz w powiecie bydgoskim – mówi Michał Szubarga, kierownik działu oczyszczania i zieleni.

ZUK działa też na rzecz rozwoju segregacji śmieci przez mieszkańców - klienci indywidualni mogą korzystać z selektywnej zbiórki odpadów segregowanych w systemie workowym.

- Nie może być sytuacji, że nie dojeżdżamy do klienta, dlatego oprócz 8 śmieciarek, obsługujących mieszkańców, mamy też jedną w rezerwie w razie awarii. Stawiamy nie tylko na konkurencyjne ceny, ale też na jakość usług – podkreśla Michał Szubarga.

Docenili to Czytelnicy zgłaszając ZUK do konkursu „Firma ze znakiem jakości”.

 

 

Firmy zgłoszone do konkursu : Saturn, Mondi Świecie S.A., Spółdzielnia Mleczarska Świecka, Zakład Usług Komunalnych, pizzeria Guccio, Synak, Som-mar, Roplast, Lumifil, Vistula Hotel, Własny Dom, Mekro, Omega, Raf-Mix, Ceramica Świecie. Na zgłoszenia czekamy pod adresem redakcja@terazswiecie.pl. Szczegóły dotyczące plebiscytu na stronie www.terazswiecie.pl w dziale „Biznes”.

Andrzej Pudrzyński
Dodaj komentarz
ATEM
04.11.2015
każdy powiat w polsce może ,, dostać na początek zaliczkę dla 1 leży zaliczka 1 miliard ero na medycynę czyli szpital ,,dalej bilion ero ,,,,dla powiatu ,,na odbudowę ,,płaca unijna ,,,,,,,finansuje nauka światowa ,nowe dziedziny nauki ,,, trzeba przygotować produkty ,do żywienia ,leczenia , nerwy centralne i na złamania ,, ,tracimy biliony ero w dyrektywach ,wdrożenie strych gatunków ,,,,środki ma minister rolnictwa ,,,sami dyletanci ,pobiera powiat wydziały rolnictwa ,,,,,,


© terazswiecie.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i wykonanie: www.szarekomorki.com