Reklama
Reklama
Reklama
Galeria
23.02.2011
Spotkania ze sztuką

Teatr, taniec, śpiew, grafika, ceramika, batik, film to tylko niektóre rodzaje sztuki, których tajniki można było zgłębić podczas warsztatów organizowanych w ferie przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.

W pierwszym tygodniu ferii w Centrum Działań Plastycznych Akademia odbyły się warsztaty filmowe, zaś w drugim graficzne. Najmłodsi mogli wykazać się plastycznie także podczas zajęć „Dookoła świata”, dzięki którym uczestnicy poznawali kulturę i sztukę innych krajów.

- Robiliśmy dzbanki z gliny, batiki, maski z masy papierowej i ozdabialiśmy słoiki metodą decoupage – wylicza Zofia Pieróg.

Była też oferta plastyczna dla młodzieży i dorosłych. Warsztaty ceramiki i witrażu poprowadziła artystka z Częstochowy Marta Kasprzyk, która pokazała uczestnikom jak w domowych warunkach stworzyć sobie własną pracownię.

- Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tych warsztatach. Po raz pierwszy mam do czynienia z gliną, więc dobrze, że Marta tłumaczy nam po kolei, co mamy robić. To nowe doświadczenie, które być może wykorzystam do zrobienia ozdób w domu. Mam już pomysł na stworzenie hydry z gliny, którą powieszę przy wejściu – mówi Zofia Kocik.

Niemalże przez całe ferie odbywały się zajęcia taneczne dla najmłodszych i tych nieco starszych dzieci. Wybór był duży, począwszy od tańców towarzyskich takich jak cha-cha, samba przez taniec estradowy po hip - hop i break dance. Gościliśmy w Świeciu znakomitych artystów. Wśród nich Michała Maciudzińskiego, który poprowadził jednodniowe warsztaty wokalne. Z kolei Janusz Kasak przekazał uczestnikom Teatrolandii tajniki klaunady i pantomimy. Na Wyspie Skarbów przygotowano dla najmłodszych wiele niespodzianek i jeszcze więcej rozrywki. Dzieciaki bawiły się, wykonywały prace plastyczne i integrowały podczas zabaw ruchowych. (ac)

Rudolf Stybar

© terazswiecie.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i wykonanie: www.szarekomorki.com