Reklama
Reklama
Reklama
Społeczeństwo
28.07.2016

Goście z Ukrainy zawitają w Świeciu

Miniaturka

Ostatnio sporo się mówi o wspólnej, niełatwej historii i relacjach polsko-ukraińskich. Przy takich okazjach łatwo wpaść w pułapkę stereotypów. Dlatego nie ma nic lepszego niż wzajemne poznawanie się poprzez bezpośrednie kontakty.

 

Od 5 do 14 sierpnia w Świeciu będzie przebywało 20 Ukraińców w wieku od 12 do 18 lat z 200-tysięcznego Łucka w zachodniej części kraju. Będą uczestniczyć w projekcie pod nazwą Plachandy Świeckie, realizowanym przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Po kociewsku „plachandry” to włóczęga, spacer. Taki właśnie artystyczny i edukacyjny spacer odbędą młodzi Ukraińcy oraz taka sama ilość ich rówieśników ze Świecia.

- Celem projektu jest zapoznanie uczestników z lokalną historią, kulturą i tradycjami. Poznając siebie, będą poznawali również Świecie i Kociewie - mówi Monika Tom z  OKSiR-u, koordynator Plachandrów Świeckich.

Cała inicjatywna została podzielona na poszczególne partie, które w sposób czytelny, a co najważniejsze niebanalny, przedstawią architekturę miasta oraz kociewską kulturę. Zajęcia mają dać uczestnikom impuls do działań artystycznych, na których utrwalą krajobraz Świecia i regionu Kociewia oraz zorganizowania wystawy poplenerowej.

A na tym nie koniec, bo w planach – oprócz warsztatów plastycznych - są także m.in. zajęcia wokalne i taneczne oraz kulinarne w hotelu Vistula. Projekt jest finansowany przez Narodowe Centrum Kultury, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz firmę Mondi Świecie S.A.

Andrzej Pudrzyński
Dodaj komentarz
Leatrix
20.03.2017
We need more ingthsis like this in this thread.

Artrell
24.08.2016
I came, I read this article, I coednureq. http://xhgethn.com [url=http://kkonqbjgg.com]kkonqbjgg[/url] [link=http://lpfrfkvu.com]lpfrfkvu[/link]

Marlie
23.08.2016
A prvotcaoive insight! Just what we need!

Maliyah
22.08.2016
No more s***. All posts of this qultaiy from now on http://cggbjjard.com [url=http://ofkbxakvq.com]ofkbxakvq[/url] [link=http://ynygrvbyzgf.com]ynygrvbyzgf[/link]

Reegan
22.08.2016
Great arcielt, thank you again for writing. http://jpjxjh.com [url=http://fkblemoypa.com]fkblemoypa[/url] [link=http://dowkadnmxg.com]dowkadnmxg[/link]

Destiny
20.08.2016
I really wish there were more arlictes like this on the web.

Johnette
19.08.2016
I'm graufetl you made the post. It's cleared the air for me.

Starly
19.08.2016
I really wish there were more artcelis like this on the web.

Anonim
30.07.2016
Dzieci baderowcow


© terazswiecie.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i wykonanie: www.szarekomorki.com