Reklama
Reklama
Reklama
Kultura
28.07.2016

Nie lubię dużo gadać

Miniaturka
Kortez wystąpi pierwszego dnia maratonu /Fot. Wikipedia

W tym roku, z powodu remontu zamku, Maraton Piosenki Osobistej przeniesie się do ośrodka kultury. Gwiazdą będzie Kortez.

 

Łukasz Federkiewicz, czyli Kortez, przed trzema laty próbował sił w programie „Must Be the Music”, ale odpadł w precastingu w Rzeszowie. Na „nie” byli Kora i Piotr Rogucki. Na jego talencie poznał się jednak Paweł Jóźwicki, szef wytwórni płytowej Jazzboy Records. W 2014 r. Kortez podpisał kontrakt płytowy i rozpoczął pracę z producentem i muzykiem Olkiem Świerkotem. Rok później wydano pierwszy minialbum, a utwory „Zostań” i „Od dawna już wiem” przez wiele miesięcy okupowały czołówkę Listy Przebojów Trójki. We wrześniu 2015 r. ukazała się debiutancka płyta „Bumerang”, która rozeszła się w nakładzie ponad 30 tys. egzemplarzy i zdobyła miano platynowej.

Kortez nie należy do artystycznych pięknoduchów, godzinami prawiących o sztuce, męce tworzenia itp. W wywiadach mówi, że woli śpiewać niż dużo gadać. W swoim 27-letnim życiu imał się różnych zajęć: pracował na budowie, w lesie, uczył również rytmiki w przedszkolu (ma wykształcenie muzyczne).

Kortez wystąpi pierwszego dnia maratonu – 9 września - w sali widowiskowej OKSiR-u. Podczas tegorocznej edycji nie zbraknie też innych wykonawców oraz Konkursu Piosenki Osobistej. Na początku sierpnia zostanie uruchomiona strona internetowa www.piosenkaosobista.pl, na której będą podane zasady udziału w konkursie.

Znajdą się tam również informacje dotyczące programu i biletów (maratonowi poświęcimy także duży tekst w następnym wydaniu „Teraz Świecie”).

 

33. Maraton Piosenki Osobistej, 9-10 września, sala widowiskowa OKSiR w Świeciu. Dodatkowe informacje na początku sierpnia na www.piosenkaosobista.pl.

Andrzej Pudrzyński
Dodaj komentarz
Charl
23.08.2016
If you're reading this, you're all set, paerndr!

Johnie
22.08.2016
Taking the ovvweier, this post is first class http://yqpjllix.com [url=http://zaksbfzocrq.com]zaksbfzocrq[/url] [link=http://myqkumvddn.com]myqkumvddn[/link]

Lorraine
20.08.2016
Good to find an expert who knows what he's takilng about!

Nelda
19.08.2016
You are so awesome for helping me solve this myreyst.


© terazswiecie.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i wykonanie: www.szarekomorki.com