Reklama
Reklama
Reklama
Kultura
30.03.2016

Byłam na dnie

Miniaturka
Stanisława Celińska stoczyła zwycięską walkę z chorobą alkoholową /Fot. Szymon Michta

Zagrała dziesiątki ról filmowych i teatralnych, nagrała sześć płyt ze swoimi piosenkami I niewiele brakowało, aby alkohol zniszczył jej karierę. 2 kwietnia Stanisława Celińska zaśpiewa na gali Szmaragdowe Żyrafy w Świeciu.

 

Powtarza, że chce być wspaniałą aktorką, ale nie zależy jej na tym, by nazywano ją gwiazdą. Chętnie opowiada o chorobie alkoholowej, którą zwyciężyła. Wierzy, że dzięki temu pomaga innym. W 1969 r., jako 22-latka, zdobyła pierwszą nagrodę na festiwalu w Opolu za piosenkę „Ptakom podobni”. Rok później debiutowała w filmie „Krajobraz po bitwie” Andrzeja Wajdy. Potem propozycje ról sypały się jedna za drugą.

- Należę do tych osób, które zniszczył sukces. Przyszedł za szybko. Goniłam, pracowałam na okrągło. Ciągle podnosiłam sobie poprzeczkę – przyznaje Stanisława Celińska w wywiadach.

Alkohol pomagał zapomnieć. W końcu przyszedł moment, kiedy miała siebie dość.

- Zrozumiałam, że jestem na dnie. Sama walczyłam z nałogiem. Nie korzystałam z żadnych grup wsparcia – wspomina artystka.

Chociaż od dawna już nie pije, to twierdzi, że alkoholiczką zostaje się do końca życia, bo nigdy nie wiadomo, kiedy człowiek „pęknie” i znowu sięgnie po butelkę.

W Świeciu usłyszymy piosenki z jej najnowszej płyty pt. „Atramentowa”.  Znajdują się na niej utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali m.in. Wojciech Młynarski i Muniek Staszczyk.

Stanisława Celińska wystąpi z okazji Szmaragdowych Żyraf, gali organizowanej dla partnerów i sponsorów, współpracujących z ośrodkiem kultury w Świeciu. Statuetka Szmaragdowej Żyrafy wykonywana jest co roku z różnego materiału przez innego artystę. W tym roku będzie ona zrobiona z metalowego odlewu. Autorem jest świecki rzeźbiarz Marek Tomasik. Koncert Stanisławy Celińskiej jest otwarty dla wszystkich, nie tylko dla uczestników gali.

 

Koncert Stanisławy Celińskiej i gala Szmaragdowe Żyrafy, sobota 2 kwietnia, godz. 18.00, sala widowiskowa OKSiR. Bilety: przedsprzedaż 65 zł), w dniu koncertu 80 zł w punkcie informacji (wejście od ul. Wojska Polskiego), tel. 52 562 73 71. Ilość miejsc ograniczona (część sali zarezerwowana na zaproszenia).

P. A.
Dodaj komentarz
Karcy
28.05.2016
Whoever edits and puesblhis these articles really knows what they're doing. http://imtphkl.com [url=http://gcomgtnicp.com]gcomgtnicp[/url] [link=http://ntmshdglfko.com]ntmshdglfko[/link]

Roxie
27.05.2016
I could watch Sc'endlirhs List and still be happy after reading this. http://zoqosxxlhc.com [url=http://utiozkc.com]utiozkc[/url] [link=http://hwrbqjdw.com]hwrbqjdw[/link]

Maggie
26.05.2016
Keep these arltcies coming as they've opened many new doors for me.


© terazswiecie.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i wykonanie: www.szarekomorki.com