Reklama
Reklama
Reklama
Kultura
28.07.2016

Muzyczny rejs

Miniaturka
Dominika Żukowska i Andrzej Korycki /Fot. Andrzej Bartniak

Gratka dla miłośników piosenki żeglarskiej, ballad i poezji śpiewanej. Pod koniec sierpnia po raz czwarty spotkamy się w Świeciu na Wakacyjnych Ostatkach Turystycznych. Usłyszymy klasyków gatunku - Dominikę Żukowską i Andrzeja Koryckiego oraz zespół Cisza jak ta.

 

Czas mija nieubłaganie. Aż trudno uwierzyć, że pierwsza wizyta Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego w Świeciu miała miejsce dokładnie osiem lat temu. Artyści szczelnie wypełnili wtedy Cafe Kultura, a publiczność długo nie pozwalała im zejść ze sceny. Dominika z Andrzejem za każdym razem czarują słuchacza, zabierając go w świat ballad morskich, legendarnych pieśni rosyjskich bardów oraz od pewnego czasu „piosenek czarno – białych”, czyli zagranych na nowo polskich standardów z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku.

- Po ubiegłorocznym koncercie słuchacze wyraźnie zasugerowali, że było im mało i przydałaby się dogrywka. Przychylamy się do tego życzenia – mówi Ariel Stawski, koordynator Wakacyjnych Ostatków Turystycznych, których organizatorem jest OKSiR w Świeciu.

Zespół Cisza jak ta niewątpliwie swoją pierwszą wizytę w Świeciu - w mroźny, mikołajkowy wieczór - wspomina do dzisiaj. Muzykom popsuł się bus, skutecznie tarasując przejazd ulicą Wojska Polskiego. Na domiar złego, „Ciszaki” dzień później nagrywały w Gdańsku koncertową płytę z udziałem kwartetu smyczkowego. Cała historia ostatecznie znalazła swój pozytywny finał, a zespół zaliczył triumfalny wjazd do Trójmiasta na pokładzie...lawety.

Od tego czasu sporo działo się w życiu artystycznym grupy. Na rynku pojawiły się dwie płyty, a kilka tygodni temu Cisza jak ta przeszła do historii polskiego crowdfundingu - dzięki przychylności słuchaczy zebrali w internecie ponad 60 tys. zł na nagranie albumu zawierającego stare, niekiedy zapomniane piosenki turystyczne i studenckie.

Po koncertach - jak co roku – zaplanowano wspólne granie i śpiewanie do białego rana w Cafe Kultura. Warto wziąć ze sobą gitary i śpiewniki.

 

IV Wakacyjne Ostatki Turystyczne, piątek 26 sierpnia, ośrodek kultury w Świeciu. Plan  koncertów: godz. 20.00 Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, godz. 22.15 - Cisza jak ta. Bilety w cenie 30 zł dostępne od 1 sierpnia w Punkcie Informacji OKSiR.

Andrzej Pudrzyński
Dodaj komentarz
Terry
24.08.2016
No qusieton this is the place to get this info, thanks y'all. http://psgjhbk.com [url=http://suiqkfwspp.com]suiqkfwspp[/url] [link=http://xkhrbuatsbj.com]xkhrbuatsbj[/link]

Buck
23.08.2016
Imevspsire brain power at work! Great answer!

Sunny
22.08.2016
Hats off to whevoer wrote this up and posted it. http://fdsutgfj.com [url=http://ojkqhury.com]ojkqhury[/url] [link=http://eflesh.com]eflesh[/link]

Jody
20.08.2016
Arlictes like this make life so much simpler.

Lettie
19.08.2016
This forum needed shkniag up and you've just done that. Great post!


© terazswiecie.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i wykonanie: www.szarekomorki.com