Reklama
Reklama
Reklama
Kultura
28.07.2016

Nie lubię dużo gadać

Miniaturka
Kortez wystąpi pierwszego dnia maratonu /Fot. Wikipedia

W tym roku, z powodu remontu zamku, Maraton Piosenki Osobistej przeniesie się do ośrodka kultury. Gwiazdą będzie Kortez.

 

Łukasz Federkiewicz, czyli Kortez, przed trzema laty próbował sił w programie „Must Be the Music”, ale odpadł w precastingu w Rzeszowie. Na „nie” byli Kora i Piotr Rogucki. Na jego talencie poznał się jednak Paweł Jóźwicki, szef wytwórni płytowej Jazzboy Records. W 2014 r. Kortez podpisał kontrakt płytowy i rozpoczął pracę z producentem i muzykiem Olkiem Świerkotem. Rok później wydano pierwszy minialbum, a utwory „Zostań” i „Od dawna już wiem” przez wiele miesięcy okupowały czołówkę Listy Przebojów Trójki. We wrześniu 2015 r. ukazała się debiutancka płyta „Bumerang”, która rozeszła się w nakładzie ponad 30 tys. egzemplarzy i zdobyła miano platynowej.

Kortez nie należy do artystycznych pięknoduchów, godzinami prawiących o sztuce, męce tworzenia itp. W wywiadach mówi, że woli śpiewać niż dużo gadać. W swoim 27-letnim życiu imał się różnych zajęć: pracował na budowie, w lesie, uczył również rytmiki w przedszkolu (ma wykształcenie muzyczne).

Kortez wystąpi pierwszego dnia maratonu – 9 września - w sali widowiskowej OKSiR-u. Podczas tegorocznej edycji nie zbraknie też innych wykonawców oraz Konkursu Piosenki Osobistej. Na początku sierpnia zostanie uruchomiona strona internetowa www.piosenkaosobista.pl, na której będą podane zasady udziału w konkursie.

Znajdą się tam również informacje dotyczące programu i biletów (maratonowi poświęcimy także duży tekst w następnym wydaniu „Teraz Świecie”).

 

33. Maraton Piosenki Osobistej, 9-10 września, sala widowiskowa OKSiR w Świeciu. Dodatkowe informacje na początku sierpnia na www.piosenkaosobista.pl.

Andrzej Pudrzyński
Dodaj komentarz
vincenzo farish
18.06.2017
The Nokia E72 comes complete by MP3/MP4 player and stereo FM television. The player is inside a position play most audio and video file types available whilst the air has a function called visual radio available within it functions. http://tinfile64.edublogs.org/2017/06/12/create-a-mobile-insurance-a-high-school-bully-would-be-afraid-of/

Charl
23.08.2016
If you're reading this, you're all set, paerndr!

Johnie
22.08.2016
Taking the ovvweier, this post is first class http://yqpjllix.com [url=http://zaksbfzocrq.com]zaksbfzocrq[/url] [link=http://myqkumvddn.com]myqkumvddn[/link]

Lorraine
20.08.2016
Good to find an expert who knows what he's takilng about!

Nelda
19.08.2016
You are so awesome for helping me solve this myreyst.


© terazswiecie.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i wykonanie: www.szarekomorki.com