Reklama
Reklama
Reklama
Społeczeństwo
25.05.2016

Sylwester na rynku lub w amfiteatrze

Miniaturka
Wiceburmistrz Krzysztof Kułakowski chce ponownie zorganizować sylwestra „pod chmurką” – Będziemy się wspólnie bawić w amfiteatrze lub na rynku – zapowiada /Fot. Andrzej Bartniak

- Wracamy do dawnej tradycji. Mam nadzieję, że pomysł spodoba się mieszkańcom – mówi Krzysztof Kułakowski, zastępca burmistrza Świecia, inicjator ponownego zorganizowania sylwestra w plenerze.

 

Ten temat powracał niemal co roku, jak bumerang. Czy sylwester wróci na świecki rynek? Chodziło oczywiście o imprezę oficjalną, a nie o „pospolite ruszenie”, kiedy zbierała się tam mniejsza lub większa grupa osób, by przywitać nowy rok. Miasto wycofało się z organizowania sylwestra po tym, jak kilkanaście lat temu, podczas powrotu z imprezy, zginął chłopak.

Kolejnym powodem były wydatki - majątek kosztowało zabezpieczenie imprezy, by zapanować nad rozbawionym tłumem.

 

Impreza zamiast fajerwerków

 

- Duże imprezy plenerowe, takie jak pikniki czy sylwester, organizowane przez miasto, są wprawdzie darmowe dla mieszkańców, ale nie dla budżetu. Wsłuchujemy się jednak w głosy mieszkańców. Wiem, że wielu chciałoby znowu sylwestra „pod chmurką”. Takiego z odpowiednią oprawą: sceną, koncertami, dobrą zabawą, wspólnym wzniesieniem toastu szampanem - wymienia wiceburmistrz Krzysztof Kułakowski. - Potrzeba na to oczywiście odpowiednich środków, ale mam pewien pomysł, jak je zdobyć. Rozmawiałem już na ten temat z burmistrzem i zgodził się z moją propozycją.

Wiceburmistrz chce zrezygnować z corocznego pokazu fajerwerków na górnym parkingu koło hali oraz koncertów noworocznych z muzyką musicalową i operetkową organizowanych w ostatnich latach przez ośrodek kultury w sali widowiskowej.

- W sumie da to oszczędności w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mając taką kwotę bazową można już zacząć myśleć o zorganizowaniu imprezy w plenerze. Tym bardziej, że pokaz sztucznych ogni, chociaż kosztowny, czasami ginął wśród fajerwerków, wystrzeliwanych przez mieszkańców lub z powodu złej pogody - argumentuje Krzysztof Kułakowski.

Kto wystąpiłby na imprezie noworocznej?
- Mamy wielu utalentowanych świecian i osób związanych z naszym miastem, które występowały w telewizyjnych programach rozrywkowych, zdobywając wysokie noty. Na razie jednak lista wykonawców jest otwarta, rozważamy różne opcje - wyjaśnia zastępca burmistrza.

Krzysztof Kułakowski rozmawiał już z Iwoną Mazelewską, dyrektor świeckiego OKSiR-u, która zasugerowała, że dobrym miejscem byłby również amfiteatr.

 

Zdecydują mieszkańcy

 

- Na pewno za tą lokalizacją przemawia to, że jest tam już scena, nie będzie też problemów z oświetleniem i nagłośnieniem. Teren jest zabezpieczony ogrodzeniem, co również nie jest bez znaczenia. Tymczasem na Dużym Rynku wszystko trzeba by stawiać od podstaw, co znacznie podniesie koszty - argumentuje wiceburmistrz.

Krzysztof Kułakowski chce, aby nie była to jednorazowa impreza, ale by sylwester – w amfiteatrze lub na rynku – organizowany był co roku.

- Chciałbym jednak poznać zdanie mieszkańców. Na stronie urzędu miejskiego uruchomimy sondę. Każdy będzie mógł za jej pomocą wyrazić opinię czy jest za organizacją sylwestra, czy nie - zapowiada wiceburmistrz.

 

Sonda znajduje się na stronie www.swiecie.eu.

Andrzej Pudrzyński
Dodaj komentarz
Jock
23.08.2016
What a neat arieclt. I had no inkling.

Honey
22.08.2016
We've ariverd at the end of the line and I have what I need! http://tpqbzajnfyx.com [url=http://xruyvgxkukw.com]xruyvgxkukw[/url] [link=http://cpseujskb.com]cpseujskb[/link]

Hank
20.08.2016
Hey, you're the goto exretp. Thanks for hanging out here.

Mikel
19.08.2016
You're a real deep thekrin. Thanks for sharing.


© terazswiecie.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i wykonanie: www.szarekomorki.com