Reklama
Reklama
Reklama
Teraz młodzi
29.11.2011

Talent doceniony

Miniaturka
Dwa światy Michała Kleszczewskiego

Michał Kleszczewski i Mikołaj Hałabuda, mimo że stosunkowo niedawno zaczęli chodzić na zajęcia do Centrum Działań Plastycznym Akademia, już mają na swoim koncie pierwszy sukces. I to nie byle jaki, bo doceniło ich jury międzynarodowego konkursu.

 

Na konkurs „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” nadesłano 23 tys. prac z 51 krajów. Jury przyznało 52 nagrody i 48 wyróżnień.

Wśród nagrodzonych znalazł się 13-letni Michał Kleszczewski, który wychowywał się w Stanach Zjednoczonych i mieszka w Świeciu dopiero od roku. Jak widać radzi sobie doskonale, czego dowodem nagroda w konkursie. Od roku uczęszcza na zajęcia do Akademii. Jednak, jak sam mówi, uwielbia rysować, odkąd tylko pamięta, najchętniej ołówkiem, pisakami i markerami. Jego ulubionym tematem jest rysowanie wymyślonych, starożytnych budowli.

- Praca wysłana na konkurs przedstawiała dwa wymyślone światy – opowiada Michał Kleszczewski. - Pierwszy to świat ekologiczny, gdzie ludzie współpracują z naturą, jest w nim dużo drzew i wody. Drugi to świat zanieczyszczony, z masą kominów. W środku narysowałem wszechświat, aby pokazać, ze relacje miedzy światem ekologicznym, a zanieczyszczonym istnieją nie tylko w danym mieście ani państwie, ale na całym świecie i we wszystkich epokach.

Rysunek został wykonany cienkopisem i markerami. Pracował nad nim cztery miesiące.

Wyróżnienie w konkursie otrzymał 16-letni Mikołaj Hałabuda ze Świecia. Od dwóch lat uczestniczy w zajęciach w Akademii, obecnie chodzi do szkoły plastycznej we Wrocławiu.

- Najczęściej miałem okazję ćwiczyć rysunek tuszem. W związku z tym ta technika najbardziej mi odpowiada, przynajmniej w chwili obecnej. Nie mam ulubionych tematów. Rysuję w miarę swoich możliwości to, co się wydaje mi się ciekawe i co sądzę, że będę potrafił narysować – mówi.

Udział w „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”, podobnie jak Michałowi

Kleszczewskiemu, zaproponował mu Łukasz Lewandowski, instruktor w Akademii.

- Praca, którą stworzyłem z myślą o konkursie to autoportret. Jest to kolaż - rysunek tuszem, część pokolorowana markerami, wszystko to podklejone kolorowym papierem. To moja pierwsza nagroda w tak poważnym konkursie, którego skala, ilość nadesłanych prac oraz same prace na wystawie pokonkursowej, były dla mnie ogromnym zaskoczeniem – przyznaje Mikołaj Hałabuda.

Organizatorem konkursu była Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

 

Autoportret Mikołaja Hałabudy poniżej.

Andrzej Pudrzyński
Dodaj komentarz
Weslley
03.03.2016
To swietny poymsl, do galerii w blyskawicznym tempie trafia bardzo duzo prac i wiele z nich ginie, a tak maja szanse zostac dostrzezone, a to bardzo wiele dla mam, daje motywacje i chcec dalszej jeszcze wiekszej pracy. Ciesze sie, ze Akademia sie tak rozwija, ze macie kolejne interesujace poymsly, ktore nam mamom bardzo sie podobaja. Tak trzymac !!! Dziekuje bardzo i pozdrawiam.

Noel
02.03.2016
Stello Kochana!!dopiero zobaczyłam Twf3j nowy tytuł srziecende gratuluję i przeogromnie się cieszę chociaż dla mnie Super Mamą jesteś już od dawna podglądam Twojego bloga, obserwujęw galerii i wzdycham bo też bym tak chciała :)zastanawiam się co zrobić, żeby sobie nie odpuścić, a dalej dociekać, uczyć się i doskonalić choć droga przede mną długa, oj długa!jeśli to nie tajemnica to chętnie dowiedziałabym się jak powstało zdjęcie na huśtawce (to z pięknym słońcem między nogami cf3rci) zadzialała lampa, flash, blenda? prf3bowałam skopiować, ale efekty się nie umywają pozdrawiam srziecendei raz jeszcze gratuluję (tytułu i TALENTU)Kasia Makulec (kradziko) http://hdgfph.com [url=http://sqiobtj.com]sqiobtj[/url] [link=http://mdvomxtmzia.com]mdvomxtmzia[/link]

Andrea
02.03.2016
Umiejętności mimiczne Pauliny plawaoją na kolana:) miałam okazje sama się o tym przekonać:). Wspaniała kolorystyka, charakter zdjęć, prace z duszą, promieniujące radością:) Podziwiam.

Anup
17.02.2016
Umiejętności mimiczne Pauliny palaowją na kolana:) miałam okazje sama się o tym przekonać:). Wspaniała kolorystyka, charakter zdjęć, prace z duszą, promieniujące radością:) Podziwiam.

wijlhy
11.02.2012
r0eeb0 , [url=http://yfmuzzogxeih.com/]yfmuzzogxeih[/url], [link=http://olhohvdrxowo.com/]olhohvdrxowo[/link], http://wkulpaftieoe.com/

afcdcyl
10.02.2012
7U9T3Q xltsgcoevsqk

hbhqhyiwrwq
07.02.2012
rUIF0j , [url=http://jjxgtvyecujw.com/]jjxgtvyecujw[/url], [link=http://flweztaznoxd.com/]flweztaznoxd[/link], http://ynyavjyykaam.com/

pxsivat
05.02.2012
uUWBHO bzmdmsovhaqz

Alex
04.02.2012
Zdjęcia wyszły bzdrao naturalnie. Bije z nich wprost klimat dalekich obserwacji, który odczuwa się patrząc na Tatry z tych ponad 100km gołym okiem. I to mi się bzdrao podoba!


© terazswiecie.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i wykonanie: www.szarekomorki.com