Reklama
Reklama
Reklama
Teraz młodzi
30.03.2012

Sesja

Miniaturka
Współtwórcy Claustrofonii, od lewej Tomasz Pasiek i Mateusz Piątek /Fot. Kamil Bogucki

Claustrofonia Świecie Session to nowy projekt, którego inicjatorami są młodzi świecianie. Chcą przeprowadzać wywiady i prezentować twórczość artystów, także początkujących, a potem umieszczać filmy w Internecie.

 

Nie będzie to tylko jednorazowy pokaz, ale duża akcja, która ma przyciągnąć zwolenników muzyki i nie tylko.

- Swoją formułą będzie nieco przypominać telewizję internetową Balcony TV – zdradza Mateusz Piątek, główny pomysłodawca.

Idea konceptu jest bardzo prosta: mamy zamek, który jest wizytówką naszego miasta, a w nim gigantyczną rzeźbę Marka Tomasika w kształcie metalowego pokoju, zbudowanego z części komputerów. Właśnie do tego pomieszczenia będą zapraszani artyści na tak zwane „sesyjki”. Będą tam prezentować swoją twórczość. Całość będzie nagrywana, a później wraz z krótkimi wywiadami, umieszczana w Internecie na specjalnym kanale YouTube. Dzięki temu artyści mają szansę trafić do szerokiego grona odbiorców. Oprócz Mateusza Piątka, w projekcie uczestniczą jeszcze cztery osoby: Aleksandra Niezbrzydzka, Kamil Kęska, Tomasz Pasiek i Rafał Skoczylas. Do współpracy pozyskali także OKSiR.

Claustrofonia nie jest kierowana jedynie do profesjonalnych artystów muzycznych.

- Będziemy też zapraszać ciekawych ludzi ze Świecia, którzy zajmują się szeroko pojętą sztuką - mówi Tomasz Pasiek. - Chcemy zatrzeć granicę między zespołami profesjonalnymi, a amatorskimi. Przy okazji może uda nam się wypromować kilka talentów.

Projekt ma udowodnić, że Świecie to nie tylko Mondi, zamek i szpital psychiatryczny. Chcą, by miasto było kojarzone z czymś ciekawszym  i przyjemniejszym niż obecnie.

- Aktualnie trwają testy dźwięku i oświetlenia. Całość musi być zapięta na ostatni guzik. Nie ma tutaj miejsca na pomyłki. Z drugiej jednak strony chcemy, aby wszystko odbywało się bardzo na luzie - mówi Mateusz Piątek.

Pierwsze efekty ich działań będzie można zobaczyć już pod koniec kwietnia.

Kamil Bogucki
Dodaj komentarz

© terazswiecie.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i wykonanie: www.szarekomorki.com