Reklama
Reklama
Reklama
Teraz młodzi
22.12.2012

Podnoszą poprzeczkę

Miniaturka
Laureatki z instruktorem Mariuszem Swatkiem/Fot. Andrzej Pudrzyński

Na Ogólnopolskim Turnieju Tańca zorganizowanym przez Szkołę Tańca Grażyny Potockiej w Bydgoszczy Natalia Głowala zajęła pierwsze miejsce w break dance, a Jowita Peroń trzecie w hip-hop solo freestyle.

 

Obydwie są uczestniczkami zajęć tanecznych w OKSiR.

- Miałyśmy po kilka wejść. Za każdym razem była inna muzyka. Oczywiście nie wiedziałyśmy wcześniej jaka, trzeba więc było dostosować taniec „na gorąco” podczas występu przed jury – opowiadają laureatki.

Natalia ćwiczy od czterech lat zarówno break dance, jak i hip-hop. Doskonale radzi sobie z obydwoma rodzajami tańca, czego dowodem ostatnie zwycięstwo, a w maju drugie miejsce na Bydgoskim Turnieju Tańca Nowoczesnego.

Jowita uczy się hip-hopu od pięciu lat i robi to już na tyle dobrze, że nie tylko zdobywa laury na konkursach (cztery lata temu była szósta na Mistrzostwach Polski), ale sama również zaczęła uczyć innych. Prowadzi zajęcia m.in. w Grudziądzu i Chełmnie.

Za co kochają hip-hop i break dance?

- Za rytm, żywiołowość oraz za to, że tutaj nie wystarczy, tak jak w innych tańcach, nauczyć się podstawowych kroków, by być dobrym. Jeśli chce się coś osiągnąć, trzeba ciągle podnosić poprzeczkę i uczyć się nowych figur – mówią dziewczęta.

Andrzej Pudrzyński
Dodaj komentarz

© terazswiecie.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i wykonanie: www.szarekomorki.com