Reklama
Reklama
Reklama
Teraz młodzi
22.11.2014

Pojechali i… wygrali

Miniaturka
Od lewej: Oskar Bień, Patryk Kozłowski, Remek Sobieski i Natalia Głowala /Fot. Archiwum

Rozmowa z Natalią Głowalą, instruktorki breakdance, o sukcesie jej podopiecznych w Bydgoszczy.

Przeszłaś, można powiedzieć, wzorcową drogę od uczennicy do instruktora zajęć w ośrodku kultury w Świeciu. Jakie to uczucie, gdy twoi podopieczni, młodzi tancerze breakdance, zdobywają nagrodę na dużym konkursie w Bydgoszczy?
Kiedy pięć lat temu przyszłam na pierwsze zajęcia, nie pomyślałabym, że kiedyś przyjdzie mi stanąć na miejscu instruktora. Mam pełną świadomość, że moją obecną pozycję i możliwość robienia tego, co kocham, zawdzięczam byłemu instruktorowi breakdance Mariuszowi Swatkowi. Dla mnie to człowiek, którego przyjmuję za autorytet - nie tylko w dziedzinie tańca. A wracając do pytania, cieszę się z tej nagrody. To przecież moje początki w roli instruktora. Z członkami grupy zaawansowanej znamy się jakiś czas  i łatwiej kontynuować to, co zostało zapoczątkowane przez Mariusza. Z drugiej strony, początkujący dopiero stratują z taneczną przygodą. Tutaj muszę sprawdzić się na każdej płaszczyźnie. Powiem ci, że to naprawdę budujące, gdy widzi się liczną grupę uczęszczającą na zajęcia, kiedy z tygodnia na tydzień nasza współpraca i relacje stają się lepsze.

Jak wyglądał skład, który pojechał na konkurs?
Na zawody pojechali Oskar Bień, Patryk Kozłowski i Remigiusz Sobieski. Oskar i Patryk trenują od lat, Remigiusz dołączył do nas we wrześniu. Są w podobnym wieku, nie było zatem żadnych problemów ze zgraniem w jeden team.

Sam pomysł wyjazdu był chyba spontaniczny?
Spontaniczny, ale udany. Często przeglądam strony na których ogłaszane są terminy różnego rodzaju zawodów. Natknęłam się na te w Bydgoszczy. Pomyślałam, że to dobra okazja, aby chłopcy zobaczyli jaka jest konkurencja w ich przedziale wiekowym i spróbowali swoich sił, ucząc się przy okazji sportowej rywalizacji i nowych kroków. Patryk i Oskar zdecydowali się na wyjazd, ponieważ pracowali ciężko przez ostatnie lata szlifując technikę i styl. Remigiusz w moich oczach jest talentem. Przygotowania nie trwały długo, ale były intensywne, co z resztą potwierdza osiągnięty przez nas wynik.

Wasz występ wzbudził emocje? Publiczność gratulowała, dawała rady?
Chłopacy zdobyli uwagę publiczności już podczas rozgrzewki. Kilka głosów pochwały dotarło bezpośrednio do mnie, dotyczyły one prezentowanego poziomu i pozytywnego podejścia do rywalizacji. Bardzo miłe i budujące słowa.

 

Co z planami na przyszłość?
Jest ich dużo. Obecnie stawiam jednak na pracę - i to po trzykroć. Chciałabym zmotywować wszystkich do jeszcze większego wkładu sił. Zależy mi na tym, aby każda grupa z tygodnia na tydzień czyniła postępy, zgrywała się, a z drugiej strony, by każdy tancerz pozostał indywidualną jednostką, z własnym stylem i pomysłem dla siebie. Wtedy z realizacją założonych planów nie będzie żadnych problemów.

 

Grupa wystąpiła 26 października w Bydgoszczy na ogólnopolskich zawodach im. Grażyny Potockiej w trzech kategoriach: breakdance solo (pierwsze miejsce Patryk Kozłowski, czwarte Oskar Bień i szóste Remigiusz Sobieski), duet, inna forma taneczna (trzecie miejsce dla Kozłowskiego i Bienia) oraz drużyna (pierwsze miejsce).

Ariel Stawski
Dodaj komentarz
Ziggy
28.05.2016
Whoa, whoa, get out the way with that good intimrafoon. http://ubkdpzqrus.com [url=http://incayqoqerc.com]incayqoqerc[/url] [link=http://lonizp.com]lonizp[/link]

Stevie
28.05.2016
Keep these arceilts coming as they've opened many new doors for me.

Anitra
26.05.2016
This is just the perfcet answer for all forum members

Matilda
26.05.2016
11aPara CARLOS, despues de actualizar hay que apagar la consola dehuacsefnr todos los cables esperar unos 10 minutos y volver a conectar todos cables y encender la consola, ahora te tiene que funcionar todos los juegos XGD2 Y XGD3

Remigiusz Sobieski
16.03.2015
ćwiczyłem od września no ale daliśmy rade xd


© terazswiecie.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i wykonanie: www.szarekomorki.com